Szeretettel köszöntelek!
Sármási Zoltán vagyok, időgazdálkodási szakértő, az Időkalauz című könyv szerzője.
Sármási Zoltán vagyok, időgazdálkodási szakértő, az Időkalauz című könyv szerzője.
Felgyorsult világunkban gyakorlatilag valamennyi korosztály számára problémát jelent a rendelkezésre álló idő beosztása, felhasználása, függetlenül attól, hogy valaki tanuló, egyetemista, alkalmazott, cégvezető, vagy akár nyugdíjas. Az a küldetésem, hogy felhívjam rá a figyelmedet, a hatékony időbeosztás mesterfogásait ne 30, 40, vagy akár 50 éves korodban kezdd el megtanulni, amikor már belefáradtál a munkába, kiégtél és esetleg több különböző betegség kínoz, hanem már most, amikor az iskolai, egyetemi elfoglaltságaid mellett még több szabad idővel rendelkezel. Amikor még erős vagy, egészséges és jól bírod a terhelést. Ha már most elsajátítod a megfelelő módszereket és alapelveket, nemcsak megelőzheted az említett problémák kialakulását, hanem rögtön megtapasztalhatod, milyen érzés mindig frissen, kipihenten élni és élvezni, hogy minden tevékenységedre
marad elég időd.
Elsősorban fiataloknak, akik a középiskola utolsó két évében, vagy az egyetemi alap- és mesterszakos éveikben járnak, félnek a számonkéréstől, de csak az utolsó pillanatokban látnak neki a tanulásnak, ami így sokszor az éjszakába nyúlik. Olyan embereknek, akik túlterhelik magukat, nincs elég idejük a kikapcsolódásra, ezért állandóan a teljes összeomlás szélén egyensúlyoznak. Akik tudatos tervezés helyett sodródnak az élettel, nem tudnak különbséget tenni fontos és nem fontos dolgok közt és mindenre igent mondanak, mert mindenkinek meg akarnak felelni, akkor is, ha képtelenek lesznek eleget tenni minden vállalásuknak.
Közel két évtized köz- és felsőoktatásban szerzett tapasztalatai alapján dolgoztam ki a hatékony tanulás és vizsgára készülés mesterfogásait. Módszereim sikerét igazolja, hogy három egyetemi diplomát is szereztem velük halasztás, utóvizsga és éjszakai tanulás nélkül.
Őszinte vélemények és tapasztalatok
Mint két felnőtt fiú /pardon férfi/ édesanyja, nagyon jól tudom, hogy van az a korszak, amikor a szülő nem tud jót mondani. Csak a haverok véleménye, megoldása az egyedül helyes. Ajánlom Sármási Zoli Időkalauzát azoknak a szülőknek, akik belefáradtak a meddő próbálkozásba, hogy kamasz csemetéiket valamilyen rendszerre szoktassák. Zoli saját tapasztalatain keresztül a középiskolások és egyetemisták életritmusához igazodó hasznos tanácsokkal látja el korosztályát, melyekkel sok otthoni konfliktus elkerülhető. És ajánlom azoknak a fiatal fiúknak és lányoknak, akiknek sokszor úgy telik el a napja, hogy szinte semmit nem végeztek, és nem is tudják, mivel töltötték az idejüket.
Még egyszer köszönöm a könyvet! Halogattam az olvasást, de erre is választ kaptam belőle – mármint a halogatásra! Bár nem vagyok már aktív, de az élet minden területén lehet belőle meríteni, akár csak egy takarítás, ami a mi korunkban már nem megy olyan gördülékenyen. Beosztással, megtervezve részletekben az elvégzendő munkát még kellemes is tud lenni, hisz lesz az embernek sikerélménye! Kimondottan tetszett, amikor az általános iskolás élményét is megosztotta az olvasóval! Biztos vagyok benne, hogy még el fogom olvasni máskor is! Ajánlani is fogom mindenkinek!
Sármási Zoltán füzet formájú kiadványa középiskolások és egyetemisták számára kíván praktikus időbeosztási tanácsokat és vizsgára készülési tippeket nyújtani. A szerző saját tapasztalatai alapján foglalta össze tanácsait, melyeknek köszönhetően minden reggel fél hat körül frissen, kipihenten ébred, valamennyi határidős feladatával elkészül, jóval a határidő lejárta előtt, soha nem fekszik le úgy, hogy az aznapi teendőit be ne fejezné, minden nap tud szabadidős tevékenységgel is foglalkozni, valamint vizsgaidőszakban is ugyanolyan életmódot folytat, mint azon kívül. Leírja, mit jelent az idő az életünkben, hogy mindig arra van időnk, amire akarunk időt fordítani, hogy végezzünk el mindent a maga idejében, hogy mire jó a “kis lépések taktikája”, hogyan ápoljuk emberi kapcsolatainkat, hogy miért nem jó a halogatás, vagy hogyan szokjunk le a túlvállalásról. Elsősorban magánhasználatra javasolt.
Kevés a 24 óra a napban? Úgy érzed, összecsapnak fejed fölött a hullámok? Egyszerre két telefonod is szól? Azt se tudod, hirtelen melyik feladatba fogj bele? Nemhogy mozogni, pihenni sincs időd? Szeretettel ajánlom figyelmedbe ezt a hasznos útmutatót, ami az idővel való ésszerű gazdálkodás legfontosabb praktikáit tartalmazza. Fuss ki a napi rohanásból!